fbpx
14mai

Uus meeskond ja sissesulandumine

“Aga kuidas seal ettevõttes uusi inimesi vastu võetakse?” – just niimoodi küsitakse meie käest tihti juba esimesel kõnel. Miks? Tundub, et uude meeskonda astumine tekitab veidi kõhedust nii noorematele kui vanamatele inimestele.

Kuna meie partnerite hulka kuuluvad mitmed suured ettevõtted, mille värbamisprotsessi mahukus on rohkem kui 10 inimest korraga, siis oleme leidnud ühe lahendusena korraldada grupivestlus. See tundub küll hull ja ebameeldiv, aga oleme suutnud tõestada hoopis vastupidist. Oluline, et inimene on kursis, mis on teda ees ootamas, lisaks tuleb juba vestlusel luua turvaline ja mõnus õhkkond, kus tööotsija ei ole kui uurija juures.
Küsimustega tuleb olla pehme ja julgustada inimesi ise rääkima.

Vahva lugu meie ühest esimesest suurimast grupivestlusest

Tollel korral oli tegemist suure tootmisega, kuhu olime otsimas kokku 11 uut inimest. Seda põhjusel kuna ettevõtte laiendas oma tegevusala ja sisuliselt oli puudu suur osa meeskonnast.

Grupp, kus oli kohale kutsutud 14 inimest, ilmus kokku 11 vahvat naist ja meest. Tegime jutu lahti enda ja ettevõtte tutvustamisega ning siis hakkasime läbi nalja õhkkonnast pingeid maha saama. Inimesed olid väga avatud jagama oma eelmisi töökogemusi ja ka lahkumise põhjuseid. Tehti ka nalja ja leiti ühiseid osasid.
Vestlus kujunes oodatust pikemaks ning lõpus lepiti kokku tööle asumine. Kokkulepped tehtud, jäime infot ülesse kirjutama.  Samal ajal hakkasid tööotsijad leppima iseseisvalt kokku, kes kellega tööle tuleb ja kes kelle auto peale võtab.
Huvitav on see, et keegi kohalolijatest teineteist varem ei tundnud. Selle grupi liikmetest on väga paljud jäänud tänaseni sõpradeks ja suhtlevad igapäevaselt.

Jagame veel mõned head nipid, mis aitavad meeskonda kiiremini sulanduda

 1. Eeltöö – uuri on uue tööandja kohta, samuti vaata ehk mõni meeskonnas juba töötav inimene on sulle tuttav. Tihti on ettevõtte kodulehel üleval kontaktid.
 2. Suhtle uute töökaaslastega avatult – mitte ainult kolleegid ei ole uued ja hirmutavad, vaid Sinagi võid tekitada seltskonnas ebamugavust. Ole avatud ja tee ennast ka ise julgelt tuttavaks. Pane tähele, kuidas inimesed meeskonnas suhtlevad ja uuri ehk on mõni ühine huvi. See on alati hea liitekoht.
 3. Lõunata koos teistega – erandlik lõunatamine võib jätta lisaks ebakindlusele ka ülbe mulje. Öeldakse, et söömine ühendab inimesi. Lõuna on ka hea jutu alustamise teemasid. Uuri, kus on harjunud Sinu osakonna töötajad lõunapausi pidama ja paku neile seltsi.
 4. Küsi ja paku abi – uue ametikoha ja ettevõtte puhul mõistavad kõik, et algul on raske kohaneda. Kui satud segadusse, siis küsi julgelt kolleegilt abi. Samuti hea mulje tekitab abi andmine, see loob sidemeid.
 5. Ole kohusetundlik – alati ei pea esimesel päeval tõestama, et oled parim. Kuid näita juhile ja meeskonnale, et Sinu peale saab loota ja kindel olla.
14mai

Renditööjõud – tähendus ja kasutegurid ettevõttele

Renditööjõu suurimaks eripäraks on kolmepoolne töösuhe.
Sellises töösuhtes on kaks lepingut: esimene on kasutajaettevõtte ja rendiagentuuri vaheline, mis tagab kiire reageerimise ja töötajate leidmise erinevateks olukordadeks. Teine leping on rendiagentuuri ja töötaja vaheline, mis reguleerib töö tegemise asukohta ja sellega seotud kokkuleppeid/ootusi.

Miks Eesti ettevõtted kasutavad renditeenuseid?

 • Renditeenus pakub võmalust kiiresti palgata lisatööjõudu juhul, kui see osutab vajalikuks;
 • renditööjõud vähendab värbamise-, tööjõu- ja tootmiskulusid;
 • lisaks maandab ettevõtte riske ja kohustusi, mis kaasnevad inimeste töölevõtmisega;
 • annab võimaluse keskenduda oma äri põhitegevusele ja arengule;
 • rendiagentuur leiab õiged inimesed õigele kohale.

Muutlik majanduskeskkond soodustab kiiret lahendust igal alal ning seda nii ärimaailmas kui ka eraeluliselt. Otsime igapäevaselt lahendusi, kuidas oma elu mugavamaks muuta, kiiremalt tulemusi saada ja võimalikult vähe sinna oma väärtuslikku aega kulutada.

Milliseid samme teeme, et koostöö sujuks?

 • Kohtume, et viia koostöö ühisele joonele. Lepime kokku kõige sobivama värbamisviisi Teie ettevõttele.
 • Sõlmime koostöölepingu, mis annab vajaduse tekkimisel suure edumaa, kuid ei kohusta tellimuste esitamiseks.
 • Vajaduse tekkimisel ootame Teilt tellimuslehte (etteantud fail).
 • Teostame otsingu, lepime kokku vestluse, näitame töökeskkonda kandidaatidele ning tutvustame Teie ettevõtte väärtusi.
 • Sobiv kandidaat asub tööle, kogu haldusega tegeleb rendiettevõte.
 • Oleme katseajaperioodil uue töötaja ja Teie jaoks olemas, seejärel aitame korraldada töötaja sujuva ülemineku Teie ettevõttesse.

Hea ettevõtja, juht, personalijuht – renditeenuse pakkuijaid on mitu.

Kindlasti tekib küsimus, et miks peaksin valima just HR Agency oma küljeluuks. Teeme selle selgeks nii:

 • Mida teeme? Renditööjõu ja sihtotsingu teenuse pakkumist.
 • Kuidas teeme? Hästi!
 • Meie moto: “Keerulised asjad teeme ära kohe, võimatu võtab natuke aega.”
 • Mis valdkond? Tootmistöölisd, abitöölised, laotöölised, tõstukijuhid, operaatorid, kontoritöölised – pane meid proovile!
 • Kui kiiresti? Keskmiselt kestab värbamisprotsess 7-14 tööpäeva, seda nii lühi- kui pikaajalistele ametikohtadele.

HR Agency partnerid on meie uhkus: Rasch Transport OÜ, DHL Logistics OÜ, Ensto Ensek AS, Standard AS, Inlook Color OÜ, Logistika Pluss OÜ, EstPak Plastik AS ja teised tublid tööandjad.

Kui meie nägemus kõnetas, siis oleksime rõõmuga valmis kohtuma ja näitama, millist lisaväärtust suudame pakkuda just Teie ettevõttele.

14mai

Töötamine vanemas eas – piirang või eelis?

Vastavalt tänapäevasele tööturu seisule, kui tööandjad on mures noorte tööturul sisenejate ebarealistilike soovidega, on esile kerkinud rohkem sotsiaalkampaania “vanus on väärtus”, millega aidatakse tõsta vanemaealisi töötajaid. Näidata nende väärtust ning kogemuspagasit tööandjatele enam.

Milleks sellest kirjutame?

Meieni jõuab see teema üsnagi palju, kus vanemas eas tööotsija on ebakindel ning kahtlev, kas sobib ning kas konkureerivale kohale valitakse. Kogu see julgustustöö teeme meelsasti ära, kuid soovin jagada sõnumit laiemale lugejaskonnale ja ehk julgustada mõnda tööotsijat turul pakkumisi avastama sirgema seljaga.

HR Agency partnerid on mõistvad ja näevad kogemuses ja tööharjumuses suurt väärtust. Oleme jaganud töökohti arvestades iga inimese enda soovi, võimalust ja vajadusi. Tooksin teieni ühe vahva loo, millest siiani räägime suure uhkusega.

Meie Keila partner otsis koostajaid väljaõppega kohapeal. See on töö, mis sobib õpihimulisele inimesele hoolimata soost või vanusest. Meieni jõudis vahva mees Mart, kes esmaringil tundus kõbus, rapsakas ja väärikas eas tööjõuline meesterahvas.

Tohutult šarmantne, hoolitsev, vastutulelik ja neid sõnu võiksingi pikemalt lugema jääda. Mart oli suisa nii särava olemisega, et lepingu sõlmimisel istusime tema hubases korteris ja isikukoodi vaadates oli minu esimene küsimus “mis on sinu  nooruse saladus?”. Mart esmahooga ei mõistnud minu küsimuse tagamaid, kuid siis taipas ja vastas “kõike mõõdukalt!”. Valgustan lugejaid, Mart oli 82. aastane ja ilmselt poole tema vanusest võiks maha kerida temaga tutvumisel juba.
Rahamured Marti ei painanud, aga sotsiaalne elu jäi liialt vaikseks ning tööle naasmine paneb vere taas käima.

See lugu puudutas mind nii erilisel moel, et saatsime ta meie Elueleksiiri kuulama kaunist jõulukontserdit koos kaaslasega.

Soovisin seda lugu jagada, kuna Mart hämmastas oma vanuse ja krapsakusega, doomino efektil kõiki kokkupuutuvaid osapooli. Ta on eeskuju! Meie partnerid on valmis avasüli vastu võtma nii ägedaid inimesi. Vanus on siinkohal vaid number.

Head eakamad tööotsijad, teis on nii palju anda teistele põlvkondadele. Te kannate endas töökultuuri, mis paneb kollektiivis lipu kõrgemale. Teis on empaatiat, rahumeelsust ja lugematuid arv häid jooni – tulge tööle. Kui soovid teenida lisa, soovid suhtlust või lihtsalt kodust välja – leiame Sulle sobiva ametikoha! Anna meile endast teada!