Kasulik

10 ametikohta, mis mattuvad peagi tolmukihi alla

21. sajandi infotehnoloogia ajastu on kiiremas muutumises kui ilm Eestis.

Seoses sellega võtavad paljud tööd üle hästi korrastatud süsteemid ning samuti muutuvad paljud inimese poolt läbiviidud tööprotsessid lühemaks, kiiremaks ja inimresurssi mittevajavaks.

Millised on siis need ametid, mida tehnoloogia ajastu enda alla matab?

  1. Postitööline

Miks? Lihtne – kogu info, sõnumid, teated ja kirjad liiguvad interneti abil tunduvalt kiiremini, mis muudab suhtluse hoopis lihtsamaks ja mugavamaks.

Seega on postmargiga kirja saamine pigem vanakooli armas jõulutervitus.

 

  1. Põllutööline

Töö, mis päris ära ei kao, kuid väheneb abikäte hulk. Kuna masinad arenevad samamoodi ja muutuvad aina multifunksionaalsemaks, siis suudab ühe multimasinaga teha tööd üks juht, mis võiks sisuliselt asendada tervet brigaadi.

 

  1. Näidukontrollitööline

Keegi mäletab veel seda ametikohta? See mees või naine, kes iga kuu käis vannitoas numbreid kontrollimas, kadunud!

Ilmselt selline antiikne amet veel toimib kuskil, aga on harv nähtus. Kuna kaugloetavaid arvesteid muudkui tuleb juurde, siis need viimasedki kontrollerid on peagi uut tööd otsimas.

 

  1. Paberlehe reporter

Igapäevaselt veebilehe lugejaskond suureneb ning traditsioonilise ajalehe lugejaskond väheneb. Lihtne matemaatika, et väheneb ka reporterite arv.

 

  1. Reisiagent

Inimeste arvutikasutuse kogemus on suures tõusuteel. Oskust saada vajalik info kätte reiside, odavate piletite jms sellise kohta aina kasvab. Varasem reisiagent otsis ise välja kõige soodsamad lennupiletid, milleks kulub arvutikasutajal aega vaid maksimaalselt 30 sekundit.

Lisaks tänapäeva arvutid suudavad lugeda kasutaja harjumusi ja soove ning vastavalt sellele sättida ette pakkumisi, mis võiks sobida.

 

 

  1. Metsatööline

Vastavalt tehnoloogia arengule väheneb metsatööliste arv ca 10 protsendi võrra.

 

  1. Stjuardess

Andmete kohaselt on lennufirmade käibete tõttu kannatanud ka stjuardesside arv. Kindlasti antud ametikohale ei ole leitud veel 100 protsendilist masinasendust aga jõuame ka sinna.

 

  1. Pingioperaator

Kas oled näinud seda saadet “How to they do it”. Sealsed puurmasinad ja freespingid töötavad vaid seadistaja najal. Vastavalt sellele suudab üks korralik operaator-seadistaja kontrollida mitme masina parameetreid ja järgida tööd.

 

  1. Trükitööline

Vastus lihtne – kõik muutub digitaalsemaks ning mitut trükitöölist ettevõtted siis endale vajavad?! Andmete kohaselt väheneb vajadus 5 protsendi võrra.

 

  1. Maksuhaldur

Maksuhaldur, raamatupidaja, finantsjuht – ettevõtted vajavad teid aina vähem. Raamatupidamisprogrammid teeved palju tööd automaatselt. Maksud saab ajastada samuti automaatselt ning nende haldamiseks on juba ammu laialt kasutatavad programmid. Lehvitame neile!